Rolety rzymskie

Rolety rzymskie

Pełnią one rolę praktyczną (chroniąc nas przed słońcem ) oraz dekoracyjną, która przyozdabia nam okno. Z racji długoletniego doświadczenia w produkcji postanowiliśmy produkować również rolety rzymskie. Łącząc naszą wiedzę wraz z parkiem maszynowym i doświadczoną załogą
Obecnie posiadamy ok 500 jako producent ŻALUZJE HALICKI, możemy szyć rolety na indywidualne zamówienie. Sukcesywnie będziemy poszerzać ofertę dostępnych rolet.

Jak dobrać roletę, by była ładna i funkcjonalna?

Po pierwsze – wymiar rolety musi być dopasowany do wielkości okna.
Po drugie – roleta musi posiadać obciążnik, która będzie ciągnąć i układać materiał po rozwinięciu.
Po trzecie – roleta powinna być wykonana z dobrze układającego się materiału. Nie każdy materiał się do tego nadaje. Dodatkowo powinien to być materiał, który po praniu nadal zachowa swój wymiar.
Po czwarte – i najważniejsze – szycie powinno być idealne. Równo i porządnie uszyta roleta to więcej niż połowa sukcesu.
Po piąte – mechanizm regulacji rolety powinien dobrze i lekko podnosić roletę. przy dużych oknach często mechanizmy nie dają sobie rady z ciężarem materiału, dlatego wysokiej jakości mechanizm to ważna sprawa.

Rodzaje upięcia rolet

rolety można upinać różne sposoby, w zależności od upodobań estetycznych
idealnie pasuje do tkanin firanowych bo ma tunele na szprosy zaszyte z tyłu materiału. czyli od wewnątrz okna tunele są niewidoczne, podobnie jak linki , ale można umieścić tunele z przodu model 2. można też w ogóle zrezygnować z tuneli i użyć taśmy transparentnej wszywanej z tyłu (często używana opcja przy roletach rzymskich z materiałów transparentnych) model 1 .

Dlaczego roleta na wymiar, a nie gotowa?

Rolety można kupić gotowe. Oczywiście! I są tańsze, też oczywiście! Ale mogą być za krótkie, za wąskie, za szerokie albo przez swoje ograniczenia gotowych wymiarów – źle powieszone. I już nie będą dobrze wyglądać. Dodatkowo przy dużych oknach nie można w ogóle kupić gotowej rolety o wymaganej szerokości, więc w sumie nie ma wyjścia, trzeba zamawiać na wymiar. Najgorszą jednak wadą gotowych rolet jest jakość materiału, z jakiego są uszyte. Jedyną zaletą takiego rozwiązania jest niższa cena.

Czy można prać materiał z rolety?

Tak! Wystarczy odczepić na górze rolety rzep mocujący ją na listwie montażowej, który spowoduje, że materiał opadnie w dół i wysunie się z linek. Linki na dole należy odczepić z zacisków, wyciągnąć szprosy i listwę obciążającą – i gotowe. Materiał ląduje w pralce na 30C bez wirowania lub w pralni chemicznej. Mechanizm pozostaje na miejscu. Zawieszenie jest równie proste jak zdjęcie.

Czy można zmienić materiał rolety?

Jak wiadomo, kobieta zmienną jest, więc pewnie co sezon chciałaby nowe zasłonki… ale co z roletą? Czy można wymienić materiał? Nie ma problemu! Można od razu zamówić sobie kilka wzorów i w każdej chwili wymienić materiał w zależności od pory roku czy okoliczności 🙂

Jak montować roletę rzymską?

Nasze rolety posiadają trzy różne rodzaje montażu, mianowicie:
Rolety montuje się za pomocą metalowych wsporników do okna, ściany lub sufitu. Tkanina jest przymocowana do szyny za pomocą taśmy z rzepem.

Gdzie kupić roletę rzymską?

W firmie Żaluzje Halicki. Przyjedziemy do domu, doradzimy, przedstawimy propozycję z szerokiej gamy dostępnych materiałów i tkanin. Wykonamy pomiary, uszyjemy i zamontujemy roletę. Bez wychodzenia z domu. Zaletą tak kompleksowej usługi jest możliwość wyboru tkaniny w jej naturalnym wnętrzu. Dzięki temu odbiór tkaniny, jej odcień jest najbardziej zbliżony do naturalnego.

Żaluzje Halicki © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. Designed by: websky.pl